×
خانه » تابلوخوانی » آموزش تابلو خوانی استفاده از نمادهای پربیننده بورس
30 آگوست 2020

آموزش تابلو خوانی استفاده از نمادهای پربیننده بورس

در این مقاله از آموزش تابلو خوانی ،می خواهیم در مورد استفاده از نماد های پربیننده صحبت کنیم. اینکه چطور از این قسمت،میتوان سیگنال خرید یا فروش گرفت.

برای شروع به سایت tsetmc.ir می رویم.  با کمی اسکرول به تصویر زیر می رسیم.

آموزش تابلو خوانی استفاده از نمادهای پربیننده بورس

آموزش تابلو خوانی استفاده از نمادهای پربیننده بورس

دو قسمت نماد های پربیننده برای سهام های بورسی و فرابورسی را در اینجا می توان دید. خب اصلا منظور از نمادهای پربیننده چیست؟

سایت tse برای هر سهم یک شمارنده قرار داده، که قابل نمایش به ما نیست اما برای خود آن ها قابل روئیت است، با مشاهده هر تابلو توسط سهامداران، یک بازدید کننده به این شمارنده اضافه خواهد شد و در آخر هر سهمی که تعداد بیشتری بازدید داشته باشد به لیست اضافه می شود.

لیست هایی که در اینجا مشاهده میکنید، معمولا سهام های بزرگ را نشان میدهد. طبیعتا، سهام های بزرگ سرمایه گذاران بیشتری هم دارند.

سیگنال خرید نیست

به هیچ عنوان سهام هایی که بیشتر دیده شده اند را نباید به عنوان سیگنال خرید در نظر بگیرید. به عنوان سهام های مشکوک به آن ها در این لیست نگاه کنید.

روش بررسی سهام های پربیننده بورس

اولین کاری که باید انجام دهید ، این است که نمودار سهم را بررسی کنید؛ اگر اخیرا رشد زیادی داشته باشد سریع نمودار سهم را ببندید و سهم بعدی را چک کنید.

اگه نمودار، از نظر تکنیکال خوب بود به سراغ تابلو بروید. به میانگین حجم ماه دقت کنید. اگر حجم امروز از میانگین حجم ماه بیشتر بود، سیگنال بعدی نشان دهنده ی خوب بودن سهم است . اما با این حال عجله نکنید.

بعد از تکنیکال سراغ سرانه خرید و فروش بروید. که در مقاله های قبلی درباره ی آن توضیحات کامل ارائه شده است. اگر سرانه خرید، بیشتر از سرانه فروش بود سیگنال بعدی مثبت خواهد بود . سهم، وارد واچ لیست ما میشود و طبق استراتژی وارد خرید پله ایی می شویم .

alireza

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =