×
خانه » ورود به بورس » برای داشتن سرمایه گذاری موفق در بورس چه کنیم؟
02 ژانویه 2021

برای داشتن سرمایه گذاری موفق در بورس چه کنیم؟

سرمایه گذاری موفق در بورس

اکثر افراد که تازه وارد بورس شده اند براین باورند که تنها باشانس و اقبال و پیشنهاد گرفتن از دوست و آشنا وافراد غریبه در فضای مجازی می‌توانند موفق شوند،اما اگر درمورد افراد حرفه ای تحقیق کنن و با آنها آشنا شوند متوجه میشوند که این افراد تنها متکی به دانش خودشان هستند و تنها برای به روز بودن، از اخبار و دانش افرادِدیگر هم استفاده می‌کنند.

چه اقداماتی باید انجام دهیم تا در بورس سود خوبی بدست آوریم؟

یادگیری تحلیل تکنیکال و بنیادی :

مهمترین قدم برای سرمایه گذاری موفق در بورس یادگیری این دانش است.
بدست آوردن این مهارت ها دربورس مثل هردانش دیگری در زمینه های مختلف لازم وضروری است.
طی این چندسال که دربورس فعال هستیم تعداد زیادی را دیده ایم که به دلیل نداشتن دانش و مهارت لازم، در این بازار پرسود متضرر شده اند؛ و برای من واقعا عجیب است که چطور این افراد بدون هیچ دانش و آگاهی و مهارتی وصرفا با پیشنهاد دیگران اقدام به معامله دربورس می‌کنند و نسبت به سرمایه خود بی اعتناهستند؟
وعاقبت تنها چیزی که نصیب این افراد می‌شود افسوس و حسرت خوردن برای سرمایه ی از دست رفته است.
بنابراین اگر پول و سرمایتان برایتان مهم است همین امروز یادگیری را شروع کنید.

روش های یادگیری تحلیل تکنیکال و بنیادی :

  1. ازطریق اینترنت و خواندن مقاله های مختلف.
  2. از طریق بسته های آموزشی.
  3. کتاب های مختلف.
  4. شرکت در کلاس های حضوری که در آموزشگاه ها برگذار می‌شود.

از بین روش های بالا بهترین و به صرفه ترین روش بسته های آموزشی هستند، چون در کمترین زمان می‌توان آنها را تهیه کرد و درهر زمان می‌توان آن ها دید و از آن ها استفاده کرد و حتی در صورتی که یاد گیری ضعیف بود می‌توان چندین بار آنها را دید و یاد گرفت.

هرگز نباید روی سهم یا صنعتی تعصب نشان دهید:

یعنی تمام سرمایه خودرا برای خرید یک نوع سهم یا یک صنعت چه پتروشیمی چه فلزات چه سیمان و….اختصاص ندهید و مقدار سرمایه را در چند بخش تقسیم کنید چون ممکن است به دلیل اوضاع اقتصادی و شرایط مختلف یک صنعت یا یک شرکت درگیر شود و ارزش سهام های آن اُفت کند؛
و نکته دیگر این است که هرموقع که لازم بود(طبق تحلیل های تکنیکال و بنیادی) سهام خودرابفروشید و به امید اینکه شاید رشد کند آن را نگه ندارید چون ممکن است تمام سرمایه خودرا از دست بدهید.

با دانش لازم سهام مناسب انتخاب کنید:

با استفاده از تحلیل های بنیادی و تکنیکال و دانش و مهارت در این زمینه باید بهترین سهام را انتخاب کنید.

برای خرید سهم و فعالیت در بورس هرگز پول قرض نگیرید:

این یک اشتباه است که با پولی که متعلق به خودتان نیست سهام بخرید؛ و تنها باید با پولی سرمایه گذاری کنید، که متعلق به خودتان باشد وبدانید که درآینده ای نزدیک به آن نیاز ندارید.

هدفتان را از سرمایه گذاری مشخص کنید:

با مشخص کردن هدف خود میتوانید زمان خود را مدیریت کنید و با مدیریت بازه زمانی مورد نظر و یادگیری دانش های بورسی و سرمایه گذاری درست موفق تر عمل کنید.

سهام خودرا درکف بخرید و درسقف بفروشید:

همیشه یک راز مهم رادر نظر داشته باشید که موفقیت شمارا در بازار سرمایه بیشتر می‌کند:هرشش ماه یا هرسال قیمت سهام حدود۳۰ درصد پایین می آید که بهترین زمان برای خرید است و برعکس اشخاصی هستند که براساس اخبار وشایعات قیمت سهام را بالا میبرند که آن زمان زمانِ فروش است.

ترس و طمع نداشته باشیم:

موقع خرید و سرمایه گذاری نباید از، از دست دادن سرمایه خود بترسیم و یا نسبت به خرید طمع کنیم و بی دلیل و بی منطق پول خود را صرف خرید سهام های گوناگون کنیم بلکه باید با دانش و آگاهی واعتماد به نفس کافی خرید کنیم تا موفق شویم.

با برنامه ریزی و طراحی مناسب پیش برویم :

باید با استفاده از تحلیل های درست برای خود برنامه ای بچینیم و طبق برنامه و با نظم معینی پیش رویم تا بتوانیم در زمان مناسب سهام مناسب رابخریم و یا بفروشیم.

برای سرمایه گذاری خود طرح بلندمدت بریزید:

از ویژگی های سرمایه گذاری بلند در برابر سرمایه گذاری های کوتاه مدت، سود بیشتر و تضمین شده است؛البته درصورتی که بازار سرمایه از ثبات لازم برخوردار باشد.

 اجازه ندهید فرصت طلبان بازار سرمایه از شما سوءاستفاده کنند:

امروزه افراد زیادی هستند که در کانال ها و پیج های اینساگرام بدون علم و دانش کافی با دریافت مبالغی از مردم اطلاعاتی را دراختیار مردم می‌گذارند که نه تنها مفید نیست بلکه باعث متضرر شدن سرمایه گذاران می‌شود.

حرف آخر :
امروزه و با اوضاع اقتصادی حاکم بر ما همه ما باید برای سرمایه خود ارزش قائل شویم و آن را بی جهت و بدون علم و دانش از دست ندهیم،
پس اگر هدفتان سرمایه گذاری در بورس است هرچه زودتر به یادگیری روش های تحلیل تکنیکال و بنیادی اقدام کنید تا هرچه زودتر بتوانید سرمایه خود را افزایش دهید و به اهدافتان برسید.

alireza

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − پانزده =