×
خانه » آموزش ارز دیجیتال » بیت کوین چیست و چرا از بیت کوین استفاده کنیم؟
13 جولای 2021

بیت کوین چیست و چرا از بیت کوین استفاده کنیم؟

دلیل استفاده از بیت کوین چیست؟

بیت کوین چیست، چرا از بیت کوین استفاده کنیم، استخراج بیت کوین چیست و…؛ این ها همه سوالاتی هستند که امروزه بر سر زبان ها است و همین امر باعث شده که افراد گوناگون از گروه های مختلف مشتاق آموزش بیت کوین شوند و بخواهند با یادگیری بیت کوین و ارز های دیجیتال برای خود کسب درآمد کنند. ما در این مقاله از وب سایت سهام ما می خواهیم در مورد بیت کوین و اینکه چرا باید از بیت کوین استفاده کنیم صحبت کنیم، پس با ما همراه باشید!

آموزش بیت کوین

همه چیز در مورد بیت کوین

بیت کوین چیست؟

بیت کوین یک ارز دیجیتال یا کریپتوکارنسیِ معروف است که امروزه بسیار مورد توجه مردم در سراسر دنیا قرار گرفته است؛ اما همانطور که می دانید اکثر افراد اطلاعات درستی از این نوع ارز ندارند و درصورتی که به دنبال سرمایه گذاری و یا معامله ی ارز های دیجیتال باشند باید ابتدا آموزش ببینند و اطلاعات خود را در این زمینه تکمیل کنند.

امروزه سوال اکثر افراد این است که چرا باید از بیت کوین استفاده کنیم؟ در جواب باید گفت که دلیل استفاده از آن کاربرد بیت کوین و مزایای خرید بیت کوین نسبت به دیگر ارزهای دیجیتال است.

مزایای بیت کوین

مزایای بیت کوین نسبت به دیگر ارز های دیجیتال

مزایای خرید بیت کوین

1: امکان تراکنش بیت کوین در سراسر دنیا وجود دارد.

تراکنش بیت کوین در فضای بلاک چین این امکان را می دهد که هر مبلغی را به هر کجای دنیا که می خواهید انتقال دهید و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود نخواهد داشت.

2: سرعت عمل بالا در تراکنش بیت کوین.

انتقال پول در سطح بین الملل بسیار وقت گیر است ولی انتقال بیت کوین در شبکه ی بلاک چین بسیار سریع است و شما می توانید در کمترین زمان، حدودا از ده دقیقه تا یک ساعت هر مبلغی را در قالب بیت کوین به هر کجای دنیا که می خواهید انتقال دهید.

3: ساخت کیف پول بیت کوین به صورت رایگان است.

همانطور که می دانید افتتاح حساب در بانک ها با صرف هزینه همراه است ولی ساخت کیف پول بیت کوین کاملا رایگان است و در قبال نگهداری از پول شما سودی دریافت نمی کند.

4: بیت کوین تحت نظر هیچ سازمانی نیست.

بیت کوین یک ارز غیرمتمرکز است که تحت نظر هیچ دولت و سازمانی نیست و هیچ کس نمیتواند دخالتی در آن داشته باشد و شما به عنوان مالک حقیقیِ داراییتان می توانید بدون هیچ واسطه ای به معامله بپردازید.

5: کنترل و امنیت بالای بیت کوین.

شما می توانید تمام تراکنش های خود را به صورت شفاف و بدون وجود هیچ مانعی کنترل کنید. همانطور که قبلا هم گفتیم، بیت کوین در شبکه ی بلاک چین با رمز نگاری های دقیق و پیچیده معامله می شود که این یک عامل مهم در امنیت بالای بلاک چین است؛ از دیگر عواملی که امنیت بیت کوین در بلاک چین را دوچندان می کند، وجود کلید عمومی و خصوصیِ کیف پول بیت کوین شما است که با استفاده از این دو کلید می توانید اطلاعات خود را در برابر هکر ها و دیگر افراد حفظ کنید.

6: امکان برگشت وجه در تراکنش های بیت کوین وجود ندارد.

گاها برای اکثر افراد پیش آمده است که در هنگام تراکنش و انتقال پول، با رخ دادن اشتباهی، پول به حساب شخص دیگری واریز شده باشد و بعد از چند روز پول به حساب شخص برگشت بخورد؛ ولی در تراکنش های بیت کوین به هیچ عنوان امکان برگشت آن وجود ندارد مگر اینکه با موافقت فرد گیرنده همراه باشد.

7: استفاده از بیت کوین بسیار راحت است.

برای ارسال درخواست تراکنش خود، کافی است که تنها نام گیرنده و مقدار بیت کوین را بنویسید و با استفاده از کلید خصوصی و عمومی، درخواست خود را امضا و سپس ارسال کنید و بقیه ی مراحل را به شبکه ی بلاک چین بسپارید (برای داشتن اطلاعاتی در مورد نحوه ی فعالیت بلاک چین در ساخت بلاک جدید و انجام تراکنش ها، مقاله ی ارز دیجیتال چیست را مطالعه کنید).

8: بیت کوین تورمی نیست.

تورمی نبودن بیت کوین به این معناست که هیچ کس اجازه ی تولید بیش از حد آن را ندارد و طبق قوانین تنها تا سقف 21 میلیون واحد بیت کوین می تواند تولید شود؛ در صورتی که پول رسمیِ کشور های مختلف با صلاح دید مسئولان آن کشور، تا هر اندازه که بخواهند تولید می شود که این امر باعث کاهش ارزش پول ملی و تورم در آن کشور خواهد شد.

9: حریم خصوصیِ بالای بیت کوین در فضای بلاک چین.

در شبکه ی بلاک چین، به هیچ عنوان نیاز به ثبت نام بیت کوین وجود ندارد و تمام تراکنش ها تنها با نام آدرس هایی از فرستندگان و گیرندگان انجام می شود که مالک های این آدرس ها دقیقا مشخص نیست؛ چون این آدرس ها همان کلید های عمومی کیف پول بیت کوین ها هستند که از یک سری اعداد به صورت کد به وجود آمده اند.

در شبکه ی بلاک چین تمام اطلاعات تراکنش ها اعم از آدرس فرستنده و گیرنده، مقدار بیت کوین معامله شده، تاریخ و ساعت معامله و… ثبت می شود و به صورت شفاف در اختیار تمام کاربران قرار می گیرد.

10: در بیت کوین اختیار تامِ داراییتان را دارید.

در بیت کوین به هیچ عنوان هیچ کس حق مصادره یا توقیف داراییِ شما را ندارد و شما به صورت کامل داراییتان را در اختیار دارید؛ در صورتی که در بانک ها با رخ دادن مشکلاتی، امکان مصادره و یا توقیف پول شما وجود دارد.

11: معامله ی بیت کوین به صورت مستقیم و بدون نیاز به واسطه گرها امکان پذیر است.

معاملات بیت کوین بین اشخاص حقیقی و ماینر های ناشناس، به صورت مستقیم و با داشتن کلید خصوصیِ کیف پول بیت کوین، انجام می شود و نیازی به اعتماد کردن به واسطه گرها نیست.

این نکته را بدانید که در صورت فراموشی و یا از دست دادن کلید خصوصیتان، امکان بازیابی آن وجود ندارد و تمام سرمایه ی شما از بین می رود.

12: حق تولید بیت کوین به همه افراد داده می شود.

هر کس می تواند با تهیه ی دستگاه بیت کوین که شامل کامپیوتر های قدرتمند است و نصب نرم افزار های مربوط به استخراج بیت کوین، به استخراج بیت کوین بپردازد و از این طریق درآمد هنگفتی را نصیب خود کند؛ ولی این دستگاه ها بسیار گران قیمت اند و به دلیل قدرتمندیِ بالایی که دارند برق بسیار زیادی هم مصرف می کنند که به آن ها قاتلین برق هم گفته می شود.

ماینر های استخراج بیت کوین

ماینر ها دستگاه های قدرتمندی برای استخراج بیت کوین هستند.

13: کارمزد انتقال بیت کوین بسیار کم است.

در تراکنش های بیت کوین، ماینر ها به دلیل انجام درخواست ها مبلغی را تحت عنوان کارمزد دریافت می کنند که این کارمزد به دو عامل بستگی دارد:

  1. نوع و مقدار ارز معامله شده: ارز های دیجیتال کارمزد های متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند و هرچه میزان پول معامله شده بیشتر باشد کارمزد آن هم بیشتر است.
  2. زمان انجام معامله: معاملات بیت کوین معمولا بین 10 دقیقه تا یک ساعت انجام می شود ولی اگر فردی درخواست سریع تر معامله را داشته باشد، طبیعتا باید کارمزد بیشتری هم پرداخت کند.

14: سرمایه گذاری در بیت کوین

افراد مختلف می توانند با خرید و فروش بیت کوین و تبدیل آن به دیگر ارز های دیجیتال و یا پول های رسمی مختلف، به سرمایه گذاری بپردازند و ارزش پول و داراییِ خود را در بازار های مالیِ داخلی و خارجی حفظ کنند.

نتیجه گیری در مورد بیت کوین و مزایای آن

همانطور که مشاهده کردید بیت کوین با دارا بودن مزایای بسیار و جذاب خود توانسته طرفداران زیادی را نصیب خود کند پس شما هم برای یادگیریِ کاربرد بیت کوین و کسب درآمد از طریق ارز دیجیتال عجله کنید.

پیشنهاد می کنم استفاده از بی نظیر ترین آموزشِ صفر تا صد ارز دیجیتال در وب سایت سهام ما را از دست ندهید.

 

miss.barzegar