×
خانه » تابلوخوانی » میانگین کم کردن در بورس
29 جولای 2020

میانگین کم کردن در بورس

میانگین کم کردن در بورس

سلام خدمت دوستان عزیز وب سایت سهام ما در خدمتتون هستیم با یک تکنیک کاربردی در بورس پس تا اخر مقاله با ما همراه باشید.

خب توصیح این مورد رو با یک مثال شروع می کنم فرض کنید شما ۱۰۰ برگه سهم روی قیمت ۱۰۰ تومان خریداری کرده ایید بدون در نظر گرفتن مالیات برای این که شما ضرر نکنید باید قیمت سهم روی ۱۰۰ تومن باشه تا شما بفروشید حالا فرض می کنیم قیمت پایین تر بیاد و بشه مثلا هر سهم ۵۰ تومن حالا شما قراره چکار کنید؟

سه راه حل برای این این موضوع دارید:

حالت اول: اینه که شما صبر میکنی تا قیمت سهم باز برگرده روی ۱۰۰ تومن تا ضررهای شما جبران بشه.

حالت دوم: سهم بفروشید و با ضرر خارج بشین این حالت موقعی رخ میده که شما سهم از نظر بنیاد چک نکردین و نمی دونید قیمت واقعی سهم چنده یا اینکه سهم با چه قیمتی ارزنده و یا زیر قیمت هست.

حالت سوم: زمانیه که شما می دونید سهم روی ۵۰ تومن از نظر بنیادی ارزنده هست و از نظر تکنیکال هم یک حمایت خوب داره و احتمال برگشت زیاده در این حالت شما کاری که انجام می دید اینه که مثلا ۵۰ برگه سهم دیگه توی قیمت ۵۰ تومن می خرید خب با این کار قیمت میانگین شما ۸۳ تومن میشه یعنی اگه سهم قیمتش به ۸۳ تومن برسه شما بدون ضرر خارج میشین. حالا اگه بیشتر بخرید یعنی روی قیمت ۵۰ تومن بیاییید و ۲۰۰ برگه سم بخرید میانگین شما ۶۶ تومن میشه.

نکته خیلی مهم در میانگین کم کردن: حتما دقت کنید روی چه سهمی میانگین کم می کنید بعضی وقتا پیش میاد که سهم بنیاد نداره و شما روی ۵۰ تومان مثلا میانگین کم می کنید و دوباره سهم میریزه و قیمت پایین تر میاد پس حتما حتما به این نکته دقت کنید چون باعث از دست رفتن سرمایتون میشه.

alireza

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + دوازده =