×
خانه » آموزش ارز دیجیتال » هودل (HODL) چیست؟ استراتژی معروف ارزدیجیتال
16 اکتبر 2021

هودل (HODL) چیست؟ استراتژی معروف ارزدیجیتال

هودل در بازار ارز دیجیتال چیست؟

سلام به علاقمندان دنیای ارز دیجیتال! با یک مقاله جذاب به نام هودل (HODL) چیست؟ از وب سایت سهام ما در خدمت شما هستیم؛ هودل (HODL) از جا به جایی حروف کلمه ی HOLD به معنای نگهداری به وجود آمده و به یکی از اصطلاحات جذاب کریپتوکارنسی ها تبدیل شده است.

اگر به دنبال یافتن سوالاتی همچون: هودل چیست؟ هودل کردن ارز دیجیتال یعنی چه؟ چه موقع به هودل کردن ارز دیجیتال بپردازیم؟ برای هودل کردن ارز دیجیتال خود را کجا نگهداری کنیم؟ و… هستید؛ تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید!

هودل چیست

معنا و مفهوم هودل کردن ارز دیجیتال

هودل ارز دیجیتال

هودل ارز دیجیتال یک استراتژی پرطرفدار در بازار ارز دیجیتال است، به این صورت که سرمایه گذارانِ ارز دیجیتال، ارز های خود را به جای معامله کردن روزانه (ترید)، برای مدت طولانی ( از چند ماه تا چند سال ) نگه می دارند؛ چون معتقدند در طول مدت زمان طولانی قیمت ارز، قطعا رشد چند برابری خواهد داشت و بدون درگیری با نوسانات روزانه و کوتاه مدتِ بازار، می توانند سود هنگفتی را بدست آورند.

فواید استفاده از هودل کردن ارز دیجیتال:

  • دور ماندن از فومو (FOMO)؛ یعنی به دلیل ترس از دست دادن فرصت، در قیمت بالا خرید نکنند.
  • دورماندن از فاد (FUD)؛ یعنی به دلیل ترس و تردید، در قیمت پایین، اقدام به فروش نکنند.

اصطلاح HODL کردن، خلاصه عبارت Hold On For Life و به معنای برای زندگی ات نگهدار است؛ به این معنا است که هودل کردن نوعی سرمایه گذاری قدرتمند برای آینده شما تلقی میشود.

زمان هودل کردن ارز دیجیتال

استراتژی هودل ارز دیجیتال، استراتژی است که قاعده ی خاصی ندارد و سرمایه گذار با توجه به شرایط و میل خودش می تواند، ارز دیجیتال مناسب را برای هر مدت زمانی (از چند ماه تا چند سال ) نگه دارد؛ در نتیجه این استراتژی مناسب افرادی است که به آینده ی ارز های دیجیتال، اطمینان و باور دارند که در آینده رشد بسیاری خواهد کرد، ولی با توجه به نا معلوم بودن آینده ارز دیجیتال، استراتژی هودل کردن ریسک بالایی دارد و هولدر ها باید روحیه ریسک پذیری بالا و از همه مهم تر دراین زمینه علم و آگاهی بسیاری داشته باشند و هوشمندانه عمل کنند.

منظور از هولدر در ارز دیجیتال چیست

به افرادی که به هودل کردن و نگهداری ارز دیجیتال در مدت زمان نسبتا طولانی می پردازند هولدر می گوییم.

امنیت کریپتوکارنسی در هودل ارز دیجیتال

در زمان هودل ارز دیجیتال برای بالا بردن امنیت ارز های خود، باید از کیف پول ارز دیجیتالِ مناسبِ هودل استفاده کنید که کیف پول های کاغذی و سخت افزاری به دلیل دسترسی نداشتن به اینترنت از دست هکر ها در امان هستند ولی کیف پول های آنلاین صرافی ها، به دلیل آنلاین بودن بیشتر در معرض خطر هکر ها قرار می گیرند.

بهترین ارز دیجیتال برای هولد

در دنیای کریپتوکارنسی ها، هزاران ارز دیجیتال وجود دارد که برای هودل کردن باید ارز مورد نظر را با استفاده از تحلیل فاندامنتال بررسی کنیم تا از ارزش و آینده آن مطمئن شویم.

تمام سرمایه گذاران خبره و هولدرها برای پایین آوردن ریسک خود، سبد خود را از چندین ارز مختلف تشکیل می دهند تا بتوانند در مدت طولانی (بازه زمانیِ هودل کردن ) ضرر یک ارز را با سود ارز دیگری جبران کنند؛ بسیاری افراد هم، یک یا چند ارز را هودل و یک یا چند ارز را وارد چرخه بازار و ترید می کنند تا از هر دو نوع بازار سود ببرند.

ترید ارز دیجیتال چیست

ترید برخلاف هودل ارز دیجیتال است و به خرید و فروش روزانه ارز دیجیتال گفته می شود؛ این نوع معاملات ریسک بالایی دارند و به طبع به علم و آگاهی بیشتری هم نیاز دارند.

برای داشتن ترید موفق و استفاده از نوسانات بازار و بالا بردن سود خود در بازار ارز دیجیتال دوره آموزشی صفرتا صد ارز دیجیتال از وب سایت سهام ما را از دست ندهید!

جمع بندی هودل کردن ارز دیجیتال

کریپتوکارنسی ها و ارز های دیجیتال امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده اند و روز به روز هم به تعداد آن ها اضافه می شود، چون به گفته کارشناسان پیشرفت چشم گیری در ارز های دیجیتال در حال وقوع است؛ ولی با توجه به نا معلوم بودن آینده آن، ریسک هودل کردن ارز های دیجیتال برای مدت طولانی بالا است، پس در انتخاب ارز و مدت هودل کردن آن بسیار دقت کنید.

موفق باشید!

 

miss.barzegar

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *